DŮLEŽITÁ JE VÍRA

Při své práci často zažívám zázraky. Klienti se zbavují svých dlouholetých problémů, obav, omezení, děti se jako mávnutím kouzelného proutku zbavují svých dětských strašáků, nespavostí, problémů ve škole apod. Hlavně noví klienti se mě ptají, jak to funguje, jak je možné, že problémy, které se táhnou několik let, je možné vyřešit během pár sezení. Někteří se na mě dívají nevěřícně, nechápavě, skoro až podezíravě.

Když jsem před 15 lety začínala se svou poradnou, jsem sice věděla, že metoda funguje, vždyť nám metoda One Brain zachránila život dcery, přesto jsem měla pocit, že musím klienty přesvědčovat, že to funguje. Přitom nejdůležitější bylo, aby oni sami věřili. Aby věřili sobě. Ale oni se často ptali, co jim vlastně pomohlo, zkoušeli jsme toto a toto a teď nevíme, co vlastně pomohlo. Odpovídala jsem jim, je přece jedno, co konkrétně Vám pomohlo, důležitý je výsledek.

Všechno začalo v jejich hlavě. Kdysi uvěřili ve svou neschopnost, začali živit svou nemoc, svůj neúspěch. A jen oni sami to mohou zvrátit. Je úplně jedno, jaká technika jim bude pomáhat na cestě ke zdraví, k úspěchu, ke svým schopnostem. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. Někdo spoléhá na pomoc zvenčí, že jim pomůže nějaký lék, uznávaný lékař, spásná metoda nebo známý léčitel. To může být pro mnohé důležitá podpora.

Největší pomoc však může přijít zevnitř, tedy od Vás samotných. Co si představíte, v co uvěříte, to se stane. Důležitá je víra. Věřit nemůže nikdo za Vás. Musíte se rozhodnout a věřit. Když uvěříte, můžete mít všechno, i své ztracené zdraví.

Jako inspiraci uvádím tip jedné své klientky na zajímavou knížku MYSL JE MOCNÝ LÉKAŘ. Napsala ji Lissa Rankinová, lékařka, která v knize vysvětluje, že by se pacienti měli starat o své zdraví sami. Jak? Změnou myšlení. Pod vlivem nezdravého myšlení můžete onemocnět, nejen mentálně, ale i fyzicky. Zdravé myšlenky a pocity pomáhají tělu, aby se uzdravilo. Když uvěříte léku, terapii, operaci, že Vás uzdraví, že Vám po ní bude lépe, stane se tak. V knize přináší spoustu vědeckých důkazů, čeho je mysl i tělo schopno. Změna myšlení může změnit projevy fyzického těla.

Zázrak? Pro mnohé možná. Pokud potřebujete důkazy, najdete je v knize MYSL JE MOCNÝ LÉKAŘ.
Každý jsme schopni ovlivnit své zdraví. Záleží jen na nás, pro co se rozhodneme a čemu chceme věřit.

Najdete mě

Kája Gřešková

facilitátor One Brain - kouč at EDUWAY s.r.o.
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.
Kája Gřešková
Najdete mě

Latest posts by Kája Gřešková (see all)

Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

Kniha CESTA K MÉ DUŠI

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

 
Komentáře
 1. Alexandra Černá napsal:

  Moc hezky jste to napsala,těším se na další setkání a další pozitivní změny.S.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • KONTAKT

  Kája Gřešková
  tel.: 731653467
  email: kaja.greskova@eduway.cz

  PORADNA NEKONEČNÝCH MOŽNOSTÍ
  Leknínová 5, Opava

 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • RUBRIKY
 • ARCHÍV ČLÁNKŮ