ZARUČENÝ NÁVOD NEEXISTUJE

17.6. 2019 (Aktualizováno: 28.8. 2019)Kája Gřešková3108x1 Komentář

První pondělní přečtený e-mail od jednoho z nejslavnějších online podnikatelů v Čechách, začínal větou: „pokud si myslíte, že učím automat na prachy, triky na zbohatnutí nebo „tajné“ fígle, které vás za noc přemění v rentiéry, tak mě málo znáte“. Tento e-mail mě konečně donutil napsat článek o tom, jak lidé hledají zaručené návody. Chtěli by jednoduchý zaručený návod, jak se uzdravit, jak správně vychovat své dítě, jak zhubnout do plavek, jak vyřešit partnerský vztah, zkrátka návod na šťastný život.

 

V dnešní online době najdete na internetu tolik návodů, že vám z toho půjde hlava kolem.
Jak ale najít ten správný návod pro sebe?

 

V tomto obecném případě, pokud se potřebujete ujišťovat u druhých, pro jaký postup se máte rozhodnout, vám bude stačit užívat Bachovu esenci č.5 Rožec (Cerato). Tato esence vám pomůže podpořit intuici, že si zvolíte správně, že vám vaše rozhodnutí přinese výsledky. Už se nebudete mít potřebu spoléhat na názory druhých a přizpůsobovat jim svá rozhodnutí.

Na druhou stranu neexistuje dobré a špatné rozhodnutí. Důležité je se z rozhodnutí, které vám nic nepřineslo nebo vás zavedlo na životní objížďku, poučit a příště chybu neopakovat. I na toto si můžete kápnout Bachovku. V tomto případě je správná volba č.7 Poupě koňského kaštanu (Chestnut Bud).

 

Ale to, co jsem se vám snažila v tomto článku předat, je trošku jiná zpráva. Pro mnohé z vás to možná bude velké zklamání.

Ta zpráva zní:
Neexistuje zaručený návod na vyřešení vašich problémů.

 

Často to řeším s klienty, kteří chtějí doporučit konkrétní Bachovku na kvalitní partnerský vztah, konkrétní Bachovku na hubnutí, konkrétní Bachovku na bolest hlavy apod. Taková univerzální, konkrétní, neexistuje. Jsou určité esence, které vám s daným problémem mohou pomoci, ale každý člověk prožívá jiné emoce, reaguje jinak na různé životní okolnosti. Tím pádem se jinak cítí a pomůže mu odlišná esence. Pokud vás bolí hlava z nervozity, budete určitě potřebovat jinou esenci než ten, kterého bolí hlava z přílišného přemáhání, ze strachu, z vyčerpání apod.

 

Stejné to je u odblokování.

80 % problémů nás při kineziologickém odblokování zavede do prenatálního období nebo období porodu, ale nedá se jednoznačně říci, že na určitý problém je jednoznačné řešení a návod, kde, kdy a jak problém vyřešit.

 

Existují určité principy, u kterých je velký předpoklad, že vám přinesou výsledky. Ale každé podnikání, každý zdravotní problém, každý vztah, každá nadváha má určitá specifika a na to je třeba se zaměřit.

 

Takže jak píše známý úspěšný online podnikatel, nečekejte, že vám dám návod, ale velmi ráda vás provedu na vaší cestě.

 

U každého z vás se bude jednat o odlišný příběh: „kdo vám co dělal“.  A jde hlavně o to, jak jste se při tom cítili. Emoci je třeba od příběhu oddělit. S každým klientem individuálně proberu, co ho trápí. Podíváme se na univerzální principy, které porušujete nebo jste je nepochopili. Následně se společně zaměříme na individuální příčinu toho, proč vám vztah nefunguje, proč nemůžete zhubnout, proč … . Je velký předpoklad, že u každého z vás bude na vině jiná emoce, protože každý reagujeme na životní okolnosti jinak.

 

Jednoduchý, obecný návod ode mě nečekejte, ale slibuji vám, že se na vaše trápení společně podíváme a najdeme příčinu vašich obtíží.

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře
  1. Šárka napsal:

    Krásně napsáno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..