UMĚNÍ MILOVAT A NECHAT BÝT

Určitě jste už slyšeli nebo četli o tom, jak je důležité projevovat ve svém životě lásku. Láska přináší klid, odpuštění. Milovat sami sebe, být si vědomi své sebelásky, své hodnoty, milovat své příbuzné, sousedy, ale i milovat své problémy. Vysílat svou nekonečnou lásku. Tyto principy odráží snad všechny duchovní techniky.

Známá duchovní učitelka Louise L.Hay se před mnoha lety dokázala díky lásce a odpuštění zbavit rakoviny.

Dnes už poměrně známá havajská technika ho’oponopono  používá 4 základní pozitivní očišťující afirmace „Miluji Tě, omlouvám se, prosím Tě, odpusť mi, děkuji Ti“ k rozpuštění všech problémů, které se vyskytují v naší realitě. Vše, co se kolem nás děje je odrazem naší vnitřní reality, neboli, co se děje uvnitř nás, se projevuje navenek. Své problémy jsme si přitáhli. My jsme ti, kteří jsme si problém přitáhli, a my jsme i ti, kteří jsme schopni svůj problém vyřešit. Stačí používat jednoduché slovní spojení: „miluji Tě“.

Dovede si představit, co se odehrává v těle, když se na někoho zlobíte, někoho obviňujete, že Vám způsobil problém nebo když ze sebe děláte oběť? Dělá Vám to dobře? Nebo cítíte, jak vibrujete? Často tímto postojem jen vytváříte další situace, které Vám umožní prožívat další zlobu, vztek, nenávist apod.

Dovedete si představit, co se odehrává ve Vašem těle, když vysíláte lásku? Jak se cítíte? Cítíte klid? Známé tvrzení, na co zaměřujete pozornost, to posilujete, je asi výstižné Když myslíme a jednáme v klidu, s láskou, potkáváme milé příjemné lidi, všechny situace se tak nějak samy řeší, přicházejí klidné situace, nebo cítíme podporu ostatních.

Láska, bezpodmínečná láska vyřeší vše.

Před nějakým časem jsem prošla zajímavou životní lekcí. Onemocněl nám osmiletý syn, bylo to těsně před Vánocemi. Žádná z technik, které každý den používám v poradně a radím svým klientům, nepomáhala. Nezbývalo než se svěřit do rukou lékařů. Lékařka na dětské pohotovosti nás vyděsila svým podezřením na zánět mozkových blan. Připadali jsme si jako ve špatném snu. Měli jsme pocit, že jsme naprosto zklamali. Po nezbytném nebezpečném vyšetření, které mělo vyloučit obávaný zánět mozkových blan, se nám trochu ulevilo. Podezření se nepotvrdilo, vypadalo to „jen“ na horší průběh chřipky. První noc jsme byli nuceni nechat malého syna samotného v nemocnici, protože v nemocnici tu noc neměli kapacitu na to, abych tam s ním mohla přes noc zůstat. Když jsme se druhý den vrátili, už jsme se jen dověděli, že syn má bohužel silný zápal plic, je nutná léčba antibiotiky a do Štědrého dne se určitě žádný zázrak nestane. Štědrý den budeme muset strávit v nemocnici. Nebyl jsme ochotni se s tím ztotožnit a začali jsme s lékaři bojovat, začali jsme příliš tlačit. Čím více jsme tlačili, tím byly zprávy lékařů méně příznivé. Sice jsme používali „miluji Tě“, „omlouvám se za cokoli, co uvnitř nás způsobilo zdravotní komplikace syna“, přesto jsme pořád měli svou představu, jak rychle má léčení probíhat a hlavně, že na Štědrý den chceme být doma.

Dny ubíhaly, postupně bylo jasné, že Štědrý den budeme opravdu trávit v nemocnici, nakonec i vánoční svátky. Změna nastala, až když jsme naše představy pustili, nechali jsme to plynout a posílali bezmeznou lásku všem lékařům, sestrám, zdravotnickému personálu. Musím podotknout, že se k nám všichni v nemocnici chovali maximálně vstřícně, jen nám vytvářeli jinou realitu, jak bude uzdravování probíhat. My jsme s nimi bohužel mentálně bojovali, byli jsme přesvědčeni, že my to zvládneme jinak.

Stačilo jim jen v duchu poděkovat za to všechno, co pro nás dělají, uvědomit si, že to dělají nejlépe jak umí a že vše povede ke zdárnému uzdravení našeho syna.  Když jsme to udělali, přišla jednoho dne paní doktorka, že prý chceme jít domů, že tedy syna zkontrolují, vysvětlí nám další postup a připraví nám papíry k propuštění. Zázrak? Ne, jen změna postoje. Milovat všechny a vše a nechat to být, přestat to podmiňovat.

Proč jsme to neudělali hned, přestože svým klientům radíme?

Často spoustu věcí víme, spoustu technik známe, ale zapomeneme je v ten správný okamžik použít. Je důležité pochopit, že jediná síla, která má moc změnit situaci, je ve Vás, a potom začnete tuto sílu i používat. Necháte lásku pracovat, volně, bez podmínek, bez omezení.

Je třeba, abyste k tomu došli sami, aby to bylo z Vás. Potom přijde i ten správný okamžik a začnou se dít změny.

Milovat a nechat být.

Kája Gřešková
Najdete mě
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..