TETA KARMA

 

Ve škole vás pravděpodobně učili, že jména osob se píší velkými písmeny. V tomto případě to není tak úplně pravidlem. Možná si pamatujete, že jste v dětství, kamarádkám a známým vašich rodičů, říkali teto, přestože jste nebyli spřízněni. Teta, o které bude řeč v tomto článku také není vaše pokrevní příbuzná, ale určitě ji znáte a brzy pochopíte, jak úzce jste s ní propojeni.

 

Je to neobyčejná teta. Teta nás všech. Měli bychom s ní vycházet slušně, protože tato teta má velmi dobrou paměť, na nic nezapomíná, nic nepromíjí.

 

Kdy se s ní potkáváme?
Setkání s ní si plánujeme jen my sami. Podle toho, jaké myšlenky vysíláme, jaké činy konáme, s jakým záměrem vysíláme a konáme. Určitě jste už slyšeli pořekadlo „Jak se do lesa, tak se z lesa ozývá“. Dalo by se říci, že tato teta bydlí v lese a reaguje na naše chování. „Čisté“  i „nečisté“. Nebo dokonce sobecké.

 

Vyšlete myšlenku nebo čin a ona se vám v určité podobě vrátí. Jako na obrázku.

 

karma

 

Někteří možná znají karmu jako průtokový ohřívač vody. Z obrázku jste určitě pochopili, že o tuto karmu se v tomto článku nejedná.

 

Karmou se nazývá zákon příčiny a následku. Jde o souhrn všech činů člověka, které ho doprovázejí jako odměna nebo trest do dalších životů. Ubezpečuji vás, že karma, která vás navštíví ještě v tomto současném životě, je ta lepší varianta. Takové tetě uctivě poděkujte, že si na vás vzpomněla s vyrovnáním vašich činů nebo myšlenek hned.

 

Parkujete bezdůvodně na místě pro tělesně postižené nebo pro maminky s malými dětmi?
Může se vám jednou stát, že nenajde místo k parkování nebo zaparkujete tak, že nebudete moci odjet. Jiní řidiči vám zprostředkují lekci primitivního parkování. Nebo se zasekne automatická závora při vyjíždění z parkoviště. Nejhorší variantou by bylo, kdybyste v budoucnu byli nuceni používat parkovací místa právě pro tělesně postižené. Ať pro sebe nebo kohokoli blízkého. Ale to už je příliš silná lekce. Snad to pochopíte dříve, než se zase příště, z naprosto nesmyslného důvodu, rozhodnete omezovat někoho, kdo jinou možnost nemá.

 

K nám domů chodila i legrační teta karma. Objevila se, když se někteří členové domácnosti nechtěli zatěžovat určitými maličkostmi. Byli líní a říkali si, přenechám to někomu jinému. Však on to někdo za mě udělá.
Například dokončili připravu kávy v presovači, na displeji se objevilo upozornění „vyprázdnit zásobník sedliny“ a oni přesto presovač vypnuli. Upozornění ignorovali. Spoléhali, že to za ně udělá někdo jiný. Při další přípravě kávy většinou právě jim došla v zásobníku káva nebo voda nebo zásobník sedliny byl opět plný. V nejvtipnějším případě nastaly všechny uvedené varianty. Když to pochopili a začali vyprazdňovat zásobník sedliny hned ho upozornění přístroje, karma přestala chodit na návštěvu. To je ta legračnější teta karma.

 

V našem lehčím domácím pojetí teta karma znamená: „Přemýšlej, jestli jednáš v souladu s ostatními členy rodiny nebo chceš zase chytračit. Všechno se ti vrátí.

 

Pokud vás karma dožene až v dalším životě, v prvotním okamžiku si neuvědomíte, že právě sklízíte plody semínek, které jste zaseli v minulém životě. Například jste v minulém životě ponižovali lidi, aniž byste k tomu měli pádný důvod. Vědomě či nevědomě jste zneužívali svou moc vůči bezbranným lidem. Přinášelo vám potěšení snižovat lidskou důstojnost. Co se vám asi děje v následujícím životě? S velkou pravděpodobností se stanete obětí útoku jiných lidí. Nahromaděné jednotky ponižování z minulého života, si vybíráte v současném životě. Jako převedené volné minuty do dalšího období u mobilního operátora. V případě telefonování, máte z převedených jednotek určitě větší radost.

 

Mnoho lidí se diví, že se jim dějí „nespravedlivé“ věci, ať zdravotní, vztahové apod. Co narušili a nevyrovnali v předchozím životě, narovnávají v současném životě.

 

To jak myslíte nebo konáte, zaséváte semínka budoucích prožitků. A mnohdy nevíte, kdy budete sklízet úrodu.

 

Často jsou vedeny diskuse o pozitivní a negativní karmě. Důležité na tom je právě to, s jakým záměrem vysíláte činy, ať myšlenkou, slovem nebo tělem. Zjednodušeně by se dalo říci, že negativní karma znamená trest a pozitivní odměnu.

 

Aby byla karma vůbec vytvořena, je k tomu třeba:

 • mít záměr provést čin
 • čin provést
 • mít z toho uspokojení.

 

A zde se naskýtá další otázka, z čeho může mít člověk uspokojení. Uspokojení můžete mít z dobře vykonané práce, z toho, že jste někomu pomohli, dali jste někomu přednost v obchodě, na parkovišti, někomu jste poradili. Máte radost, že se vám či někomu jinému něco podařilo, něčeho dosáhl. Existují ovšem i lidé, kteří mají uspokojení z toho, že se jiným nedaří, jsou škodolibí, zlomyslní nebo dokonce vědomě vysílají nepřejícné myšlenky a představy.

 

Pokud se vám v životě dějí nepravosti, různé naschvály, přestaňte se rozčilovat a zamyslete se nad tím, čím jste si tyto lekce zasloužili?

 

Ujišťuji vás, že vesmír má svá „pravidla rovnováhy“, která fungují vždy a všude. Pokud někdo páchá „zlo“, v určité formě a v určitém čase se mu jeho vyslané zlo vrátí. Teta karma vám dopředu neohlásí svou návštěvu. Jakmile dozraje situace, navštíví vás nečekána, nezvána a obdaruje vás tím, co jste zaseli, vyslali.

 

A poučení?

Pokud se vám občas dějí situace, u kterých se ptáte: „proč se mi to děje?“ Zastavte se a snažte se pochopit smysl tohoto vzkazu, snažte se pochopit, kdy vy jste zaseli semínko, které teď sklízíte. A přijměte poučení.

 

Opakování je matka modrosti. Dokud nezmoudříte, budou se vám lekce neustále vracet a opakovat.

 

Všechny své myšlenky a činy vysílejte s láskou.

 

Karma se nedá vypnout jako televize, počítač nebo motor auta.

Karma je neustále online.

 

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

Kniha CESTA K MÉ DUŠI

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

 
Komentáře
 1. Zdeněk Čejka, Zlín napsal:

  Moc pěkně napsáno! A u obrázku a příměrů jsem se upřímně bavil. 🙂
  Zd.

  • Kája napsal:

   Zdenku, děkuji. Vážím si Vašeho názoru. Věřím, že článek bude inspirací a povede mnohé k zamyšlení nad změnami v přemýšlení a konání při každodenních běžných situacích.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • KONTAKT

  Kája Gřešková
  tel.: 731653467
  email: kaja.greskova@eduway.cz

  PORADNA NEKONEČNÝCH MOŽNOSTÍ
  Leknínová 5, Opava

 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • RUBRIKY
 • ARCHÍV ČLÁNKŮ