SÍLA ODPUŠTĚNÍ

PROČ JE DŮLEŽITÉ ODPOUŠTĚT?

oheň odpuštění

Často se lidé ptají, proč by měli odpouštět. Někteří se dokonce rozčilují. Ptají se, proč by měli odpustit člověku, který jim ublížil nebo ubližuje stále? Nechápou, že když nebudou, nechtějí nebo se brání odpouštět, budou nadále ubližovat sobě. Nechtějí pochopit nebo připustit, že odpouštění je důležité jen kvůli nim, kvůli nikomu jinému. Že odpouštějí proto, aby se jim ulevilo. Myslí si, že když se budou živit zlobou, vztekem, záští vůči někomu, trestají toho člověka. Pravdou je, že trestají sami sebe. Věnují svou drahocennou energii někomu, koho nenávidí, nemají rádi, tím že myslí na to, jak jim daný člověk vadí, jak jim ublížil apod.

 

Odpuštění neznamená, že souhlasíte s tím, co Vám daný člověk udělal.
Odpuštění znamená, že se zbavujete bolesti, kterou Vám daný člověk způsobil.

Odpouštíte proto, že už nechcete své tělo plnit hněvem nebo nenávistí.
Odpouštíte proto, že chcete KLID.
Odpouštíte proto, že chcete být zdraví, chcete potkávat nové lidi, nové příležitosti.

 

Pokud se budete neustále zaměřovat na to, co Vám kdo udělal nebo řekl, budete neustále přitahovat podobné situace, budete přitahovat lidi, kteří Vám budou opět připomínat: „ano toto jsem už zažil/a je to tady znovu. Proč se mi to pořád opakuje?“ Budete s točit v kruhu a tím pádem Vám budou unikat ty nové příležitosti, které kolem Vás jsou, ale Vy je bohužel nevidíte, protože se pořád vracíte k tomu, co bylo. Přemýšlíte nad tím, proč se to stalo právě Vám apod.

 

V životě se nic neděje náhodou. Všechno má svůj smysl. Někdy Vám možná připadá, že se všichni proti Vám spikli, že Vám nic nefunguje. Je to jen Váš úhel pohledu, Vaše přesvědčení. Jen Vy sami si ve své mysli vytváříte svou realitu. Vidíte to, co chcete vidět. Díváte se přes své filtry v podobě zklamání, strachů, obav apod. Jen Vy jste zodpovědní za to, co se ve Vašem životě děje.
Pokud nejste spokojeni s tím, co se Vám děje, začněte pracovat na tom, abyste to změnili.

 

Odpouštějte na každém kroku. Ve své poradně jsem každý den svědkem příběhů, kdy se klientům v životě něco děje, něco jim nefunguje, něco je trápí a opakuje se jim to pořád dokola. Je úžasné prožívat s nimi obrovskou úlevu, když si zpracují ty situace z minulosti, které je nutily opakovat stále stejné programy. Třešničkou na dortu v případě zpracování jejich vzpomínek je, že jsou ochotni odpustit lidem, kteří jim kdysi způsobili bolest. Pochopí, že tito lidé kdysi jednali tak, jak nejlépe mohli, lépe to zkrátka neuměli. A nakonec ODPUSTÍ.

 

Kdo už někdy slyšel nebo četl o ho’oponopono, pochopil, že odpouštění je rituál, který provádíme sami se sebou. Odpouštíme tomu uvnitř nás samotných, co dopustilo, dovolilo, že nám někdo ublížil. Vždy jsme to my, kdo to můžeme zastavit, kdo můžeme říct „stop, přestaň, vadí mi to, zastav“ apod. Jen my  jsme zodpovědní za svůj život a za to, co se nám v životě děje, jak se nám daří. Pokud se nám to nelíbí, můžeme se rozhodnout, změnit to. Jak?

 

„Omlouvám se za cokoli, co uvnitř mě způsobuje, co se mi v životě děje, omlouvám se za to, co uvnitř mě přitahuje podobné lidi, podobné situace. Děkuji za příležitost uvědomit si, že už v tom nechci pokračovat.“
Jednoduše si opakujte:
„Miluji Tě, omlouvám se, prosím Tě odpusť mi, děkuji Ti.“

Jak často?
Kdykoli si vzpomenete. Několikrát za den. Je to jednoduché:
„Miluji Tě, omlouvám se, prosím Tě odpusť mi, děkuji Ti.“

 

Miluji Vás

Kája

Najdete mě

Kája Gřešková

facilitátor One Brain - kouč at EDUWAY s.r.o.
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.
Kája Gřešková
Najdete mě

Latest posts by Kája Gřešková (see all)

Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

Kniha CESTA K MÉ DUŠI

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

 
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • KONTAKT

  Kája Gřešková
  tel.: 731653467
  email: kaja.greskova@eduway.cz

  PORADNA NEKONEČNÝCH MOŽNOSTÍ
  Leknínová 5, Opava

 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • RUBRIKY
 • ARCHÍV ČLÁNKŮ