PROČ MILOVAT NĚKOHO, KDO MI UBLIŽUJE?

Proč bych měl/a milovat?

Klienti se často ptají:

Proč bych měl/a milovat někoho, kdo mi ubližuje?
“Proč bych měl/a milovat své problémy?
Proč bych měla milovat muže, se kterým si nemám co říct.
Proč mám milovat muže, který ublížil mě nebo mým dětem?“

Jednoduchý způsob, jak zpracovávat své problémy, nabízí technika ho’oponopono. Přestože je tato technika velice jednoduchá, často přináší spoustu otázek: “Proč bych měl/a milovat, odpouštět? …

Určitě jste už slyšeli o zákonu přitažlivosti, který říká, na co zaměřujete svou pozornost, to si do svého života přitahujete. Pokud se tedy na svého manžela zlobíte, protože vám ublížil, přitahujete více situací, ve kterých se budete moci zlobit nebo dokonce můžete přitahovat i situace, kdy se budete moci cítit ublížená. Stačí jen myšlenka a už vysíláte energii, která přitahuje podobné věci.

 

Opravdu toto chcete?
Chcete být stále spojeni s tímto člověkem?
Chcete být na jeho energetické vibraci?
Opravdu chcete sami sobě ubližovat?

 

Mnoho lidí je přesvědčeno, že když se přestanou na určitého člověka zlobit, ulehčí mu život a to nechtějí dotyčnému dopřát. Dotyčný by měl přece trpět, trápit se stejně jako já. Proč bych já měl/a být lepší? Proč bych se já měl/a začít měnit?
Lidé často argumentují: „až změní on své chování ke mně, změním se i já“.
A do té doby budou neustále mrhat svou energií na někoho, nebo na něco, co už ve svém životě nechtějí mít?

Jak vám pomůže ho’oponopono?

„Miluji Tě, omlouvám se, prosím Tě odpusť mi, děkuji Ti“.

Proč byste měli milovat?

Není náhoda, že se ve svém životě potkáváte s určitými lidmi, procházíte určitými životními zkušenostmi. Všechno to jsou vzpomínky, vaše opakující se vzpomínky. Je třeba převzít 100% zodpovědnost za všechno, co se vám v životě děje a čistit své vzpomínky. Jak? Čistit znamená: miluji tě.

Pokud začnete milovat lidi a situace kolem vás, mažete vzpomínky uvnitř sebe a postupně i v ostatních lidech. Co se stane? Přestanou se vám podobné situace dít. Přestanete se potkávat s určitými lidmi, tito lidé postupně odejdou z vašeho života. Mohou odejít fyzicky, např. se přestěhují, přestanete se potkávat nebo vám tito lidé zkrátka přestanou vadit, protože už nebudete sdílet společný program.

Když říkáte, „miluji Tě, omlouvám se, prosím Tě odpusť mi, děkuji Ti“, promlouváte sami k sobě. Uvědomujete si, že vše, co se děje kolem vás je odrazem toho, co se děje uvnitř. Milujete to, co uvnitř vás způsobuje daný problém. Když toto vyčistíte, nebude vám dělat problém říct i konkrétnímu člověku, který vám např. ublížil, „miluji Tě“, protože tím vlastně milujete i část sebe. Nemusíte to ani říkat nahlas. Stačí když tento proces, tuto větu, budete pronášet v duchu, ve svých myšlenkách.

Začnete vysílat jiné vibrace, nebude to zloba, ponížení, ale láska k sobě. Lidé ve vašem životě vám budou ubližovat jen tehdy, když jim to dovolíte vy sami. Jen vy rozhodujete o tom, jaký bude váš život. Jen vy v každém okamžiku rozhodujete, jak chcete reagovat.

Chcete se živit zlobou? Nebo chcete více lásky? Určitě jste už slyšeli, že když nemáte rádi sami sebe, nemohou vás mít rádi ani ostatní. Když nebudete mít rádi sami sebe, nebudete mít v sobě dostatek lásky, nebudete vnímat lásku kolem sebe. Jen vy určujete, jak se k vám lidé budou chovat. Jen vy se rozhodujete, kdy budete čistit a kdy se budete trápit. Zjednodušeně řečeno, kdy si budete libovat v tom, že něco kolem vás není v pořádku. Pokud něco kolem vás není v pořádku, není v pořádku něco uvnitř vás. Jinak byste nevnímali, že něco není v pořádku, vůbec byste takovou situaci nezažili, nevnímali, vůbec byste nepotkali člověka, který se chová nepříjemně, třeba křičí.

Zamyslete se:
Když reaguji na křičícího člověka, zároveň křičí něco uvnitř mě. Něco uvnitř mě není v pořádku.
Mám se zlobit sám na sebe nebo s tím mohu něco udělat?

Mohu a chci?
Když budete na daného člověka reagovat, začnete mu vysvětlovat, aby přestal křičet, s velkou pravděpodobností se na vás oboří a bude dál nepříjemný. A vám bude nepříjemně v jeho přítomnosti. I později budete mít tendenci mluvit o tom, jak se dotyčný člověk choval. Budete se znovu živit jeho energií. Znovu budete „přehrávat gramofonovou desku“.
Mnohem efektivnější je říct si: „miluji tě“.
Vyčistíte vzpomínky, které živí energii křiku a nastolíte v sobě klid. Pomůžete sami sobě.

Jen vy se rozhodujete, jestli se budete mít rádi nebo budete setrvávat u starých nefunkčních programů a budete tedy neustále dokola přehrávat gramofonovou desku s názvem „můj manžel mi ublížil“ nebo cokoli jiného. Vybírejte si, co vám budou hrát. Vybírejte si, co se vám líbí. Vybírejte si, čím se budete obklopovat.

Proto stojí za to, používat: „MILUJI TĚ“.

Přeji Vám spoustu lásky ve Vašem srdci. Klid a mír začíná u mě.

Kája Gřešková
Najdete mě
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..