Proč je otázka „Kdo jsem?“ klíč k sebelásce?

3.4. 2021 (Aktualizováno: 28.4. 2021)Kája Gřešková884x0 Komentářů

Dneska na téma sebelásky …
Společně s mým manželem, Tomášem jsme pro vás připravili nový projekt Cesta sebelásky. 

Možná jste překvapeni, že k tématu sebelásky se bude vyjadřovat i muž. Mnoho lidí si mylně myslí, že téma sebelásky je výhradně ženské téma. My vám vysvětlíme svůj pohled na tuto věc.
Bohužel, řada lidí používá zaklínadla typu:

  • Máš problém – nemáš se rád.
  • Já se mám rád(a) a mám všechno vyřešené.
  • Máš problém – musíš vystoupit z komfortní zóny!!!

Fakt si myslíte, že toto někomu pomůže?

My věříme, že je to o cestě – o cestě učení se a rozvoje – ukážeme vám naši cestu.

A když jsme už u toho učení začneme od těch nejmenších …
Pokud máte děti nebo máte možnost sledovat malé dítě, asi jste si všimli, že malé děti nerozlišují, co se hodí – co se nehodí – ať říkat nebo dělat. Svou nožičku jsou schopni poznávat s takovým zaujetím, že si ji klidně strčí i do pusy. Nerozlišují, které části těla jsou hezké, které se mohou ukazovat, co se hodí nebo nehodí, kam si mohou sahat, nebo za co by se měli stydět. A v tomto vám musím dát za pravdu, že opravdu více ženy řeší, jak vypadají. A pokud nejsou zrovna dokonalé, za svou postavu se stydí apod.

 

A kdybych vám měla dát ještě více kontroverzní příklad: jak by se vám líbilo, kdyby vám někdo řekl: jsi tak ošklivá, až jsi krásná. Urazili byste se?
Tohle je věta, kterou pronesl veterinář při první návštěvě s mou kočkou. Budu upřímná, mě se to trošku dotklo, ale Cindy, ta zůstala ledově klidná. Pomyslela si své a vůbec ji to netrápilo. 

Ale mít rád/a sama sebe, neznamená jen dobře vypadat.

Mít rád sám sebe znamená přijímat se takoví, jací jsme. Nehodnotit, neposuzovat.

Abychom se mohli mít rádi, musíme zjistit, KDO JSME.

 

Když si promítnete své dětství a dospívání, s velkou pravděpodobností si uvědomíte, že jste byli formováni lidmi, kteří vás vychovávali, s kým jste vyrůstali. Pokud jste často slyšeli, že vaše sestra byla ta chytřejší, na co sáhla, to se jí podařilo, postupně jste začali věřit tomu, že se jí nikdy nevyrovnáte. Zkrátka nebudete dost chytrá.

Pokud jste ve škole často slyšeli, že jste slabí na matematiku nebo jazyk, postupně jste tomu začali věřit, že v matematice s velkou pravděpodobností neuspějete nebo ten jazyk vám půjde ztěžka. 

Začali jste se srovnávat s druhými, začali jste věřit realitě, která vám byla překládána. 

Pokud vám hodně záleželo na tom, aby vás druzí měli rádi, aby po vás nekřičeli, nekritizovali vás, stali jste hodné holčičky nebo hodní chlapečci.
Nebo jste se stali neoblíbení. Ti, co pořád prudí a nesla se s vámi nálepka: ten nebo ta, kteří pořád dělali problémy. Ale s velkou pravděpodobností, právě tito přesně věděli, co chtěli a šli si za svým. Uměli využívat své silné stránky, aby v životě dosáhli toho, co chtěli.

Víte vy, v čem jste dobří? Víte, kam v tom svém životě směřujete? Víte, co máte na sobě rádi? Co si na sobě vážíte?

Já jsem to dlouho nevěděla. Po dokončení gymnázia jsem šla na vysokou školu, jen proto že se to gymnáziu očekávalo. Ale během studia jsem se postupně jen ujišťovala v tom, že to asi nebyl ten nejlepší krok.
Stejně tak Tomáš, po gymnáziu šel studovat vysokou školu se zaměřením na mikrotechnilogii – částečně ve šlépějích svého otce.
Ale vysoká škola nám nepomohla zjistit, čem jsme dobří a kam se bude náš život ubírat, co budeme dělat, čím se budeme živit. Vysoká škola, konkrétně Tomáše, naučila se přizpůsobit. Pak začal pracovat jako projektant MAR – což bylo dost vzdálené od toho co studoval.

 

Až konfrontace s toxoplazmózou v začátku mého 1.těhotenství mi začala postupně ukazovat cestu k sama sobě.

Tenkrát jsem to samozřejmě netušila. Tenkrát jsem si myslela, že to je jedna velká černá noční můra, ze které se probudím a všechno bude zase v pořádku. Dnes vím, že v pořádku bylo PROBRAT se a začít pracovat se sebou, na sobě, pro své dítě. A tak jsme se dostali k ONE BRAIN, abychom zachránili dceru před postižením a sebe před šíleným rozhodnutím – POTRAT – to bylo pro nás nepředstavitelné.
A VEDLEJŠÍ BONUS byla práce, kterou miluji.

ŽIVOTNÍ MEZNÍ SITUACE a ONE BRAIN mi otevřel oči.

Začali jsme poznávat sami sebe i náš společný vztah prostřednictvím kurzů, seminářů a odblokování, abychom zjistili, v čem jsme dobří a co v životě chceme.
Tomáš byl hodně posedlý výkonem a zároveň chtěl, aby klienti a zaměstnanci byli spokojeni. Byla to dřina od rána do noci.
One Brain mu postupně nastavoval zrcadlo, že nejsme na té správné cestě a taky nám ukazoval nové možnosti. Nakonec Tomáš opustil zlatou klec začal hledat své poslání. Tím se stalo školení a poradenství.

 

Na jedné dovolené, když jsme vypnuli = ZASTAVILI JSME SE = jsme si uvědomili sílu našeho příběhu = to byl impuls k tomu napsat knihu Cesta k mé duši.
Po knize začali chodit noví klienti, hodně klientů. Přestala jsem stíhat tolik nových klientů, přišlo uvědomění PŘEDÁVAT ZNALOSTI jinak.
Do té doby Tomáš ŠKOLIL, já jsem měla svou PORADNU.

Nepřekročitelná hranice, vyjít z poradny a veřejně vystoupit před lidi zvenčí. Na další dovolené – další ZASTAVENÍ – přišel impuls od našich přátel (úspěšná masérská škola). Chtěli rozšířit své portfolio svých nabízených služeb.

Spojili jsme své síly, své dovednosti, protože jsem se necítila jako lektor. To byla Tomášova doména. Tomáš mi pomohl s radami, jak připravit školení, jak kurz metodicky vést. Proto jsme školili ze začátku oba. Využívali jsme náš přirozený potenciál, abychom něco vytvořili. Každý tam měl svou roli.

Kdybychom nevěděli kdo jsme, nedokázali bychom využít náš potenciál.

 

KDYŽ VÍM, KDO JSEM, JAKÉ JSOU MÉ SILNÉ A SLABÉ STRÁNKY:

  • mnohem lépe si dokážu vybrat činnosti, které dělám,
  • dělám, co umím, a to co mě baví,
  • jsem šťastnější, spokojenější, zdravější,
  • činnosti dělám mnohem rychleji,
  • mám více času pro užívání si života
  • MOHU SE MÍT RÁD.

Cesta k sebelásce je přes poznání sebe sama!!!

Asi se teď ptáte, co mohu udělat, abych se lépe poznal(a)?
ZASTAVTE SE A PŘEMÝŠLEJTE NAD SEBOU.

V online kurzu „10 kroků k sebelásce“ vám ukážeme jednoduchý  návod, jak se lépe poznat a tím se mít více rádi.
Kurz je aktuálně v předprodeji a za akční cenu s hromadou BONUSŮ jej najdete TADY.

Kája Gřešková
Najdete mě
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 tipů, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..