POUŽÍVÁTE OCHRANU?

Usmíváte se? Jste zamračení? Nebo se podivujete nad tím, o jaké ochraně se to tady píše?
Umíte si udržet svou svou energii, náladu, své emoce? Nebo se vám energie ztrácí a vy nevíte kam a proč?

 

Probudili jste se ráno v dobrém rozpoložení? Možná to tak úplně nebylo, ale během rána se vám podařilo vaši náladu stabilizovat. Jste si vědomi, čím se vám podařilo svou náladu změnit?

 

Určitě existuje mnoho lidí, kteří se probudí rozladění nebo doslova protivní. Během dne si často najdou důvod, proč své nepříjemné rozpoložení posílit, být zabručení apod. Předpokládám, že mezi tyto lidi nepatříte. Jinak byste asi nečetli tento článek. Takoví lidé si totiž většinou neuvědomují, jací jsou. Nepřipouštějí si, že jsou negativní za všech okolností.

 

Přestože nepatříte k tomuto typu lidí, v průběhu dne se vám může stát, že vám vaše nálada, energie klesne. Už se vám určitě stalo, že jste se v přítomnosti určitého člověka necítili ve své kůži, bylo vám nepříjemně nebo jste se doslova najednou cítili úplně bez energie. Nemusí se jednat o setkání s jednou osobou.

 

Typickým příkladem je cesta hromadným prostředkem. Hromadný prostředek – hromada lidí. Většinou je ani neznáte. Každý je v jiném rozpoložení, každému se honí hlavou různé myšlenky. Najednou cítíte, že jste nervózní, podráždění, netrpěliví. Nasáli jste atmosféru v autobuse a pomalu nenápadně jste ji pustili k sobě.

 

A výsledek? Stáváte se součástí davu. Jste napadeni cizí energií.

Existuje něco jako energetický obal těla neboli aura. Je to energie, kterou máte k dispozici. Můžete si to představit jako neviditelný prostor kolem sebe, který může mít tvar oválu, koule apod. Tento prostor může být různě barevný. To je ta vaše ochrana. Ochrana proti vnějším vlivům.

 

aura

 

Většina lidí auru nevidí, ale spousta lidí svou auru cítí. Pokud se vaše aura, vaše ochrana, váš energetický prostor dostane do kontaktu s někým nepříjemným, nebo s něčím negativním, vaše aura se touto energií naruší. Pokud nemáte svou ochranu dostatečně účinnou tzn. nemáte posilněný svůj energetický obal, vaše ochrana se rychle nakazí vibracemi dalších lidí.

 

Narušená aura způsobuje, že Vám utíká energie, cítíte se unavení, oslabení, často i naštvaní a vy nevíte proč.

 

Kdysi jsem nerada chodila na poštu. Poslat dopis, vyzvednout doporučenou zásilku či balík, byl pro mě otravný zážitek. Ještě než jsem na poštu dorazila, už jsem byla otrávená. Kdo chtěl něco vyřídit na poště, musel vystát dlouhou řadu u určitého okénka. V řadě jsem byla nucena vyslechnout cizí rozhovory. Vesměs si lidé sdělovali, co je strašného potkalo, kdo koho podrazil, podvedl, jaké mají problémy – s dětmi, v práci, se zdravím nebo se rozčilovali nad tím, jak je to čekání hrozné, jak jsou paní u okének pomalé apod. Problémy a negativní energie se tam doslova zhmotňovala.

 

Začala jsem chodit na poštu se sluchátky a čas jsem si zpříjemňovala poslechem hudby, která se mi líbila. Frontu jsem sice musela „vystát“, ale odcházela jsem s příjemným pocitem. Mou ochranou se stala hudba. Dostala mě do dobré nálady, do rytmu, doslova jsem měla chuť do další činnosti.

 

Později poštu vybavili odbavovacím systémem, takže vytištěné pořadové číslo mi nyní umožňuje opustit prostor pošty, využít efektivně čas, připojit se na wifi, vyřídit maily, či telefony nebo si čas zpříjemnit zmiňovanou hudbou ze sluchátek. Nakazit se mohu maximálně svou energií. A tu si mohu vybrat. I Vy si můžete vybrat, jakou energií se chcete obklopovat, jak se chcete cítit, co chcete vysílat a tedy i co chcete přijímat.

 

Stejně se můžete „nakazit“ i v přítomnosti veselých, příjemných, pozitivně naladěných lidí. Nasajete jejich vibrace, „nakalibrujete se na pohodu, radost“.

 

Posílení a uvědomění si své aury, znamená vytvoření a zachování si svého prostoru. Potom se budete cítit jistější, silnější, nepřipustíte si ostatní příliš k tělu, nenecháte se ovlivnit negativní energií ostatních lidí, můžete se svobodně nadechnout.

 

Pokud nedůvěřujete tomu, že byste to zvládli sami, mám pro vás jednoduchý cvik, jak chránit svou auru:

 

 • položte si jednu ruku na pupek, druhou na čelo, zavřete si oči a zhluboka dýchejte
 • představte si kolem sebe auru, neboli energetické pole jako celistvý, neporušený prostor kolem Vás, kde se cítíte bezpečně a příjemně. Tento prostor může mít jakýkoli tvar, který Vás zrovna napadne nebo je Vám příjemný. Můžete si zvolit i barvu, kterou máte rádi, aby vyplnila váš prostor.
  Dětem pomáhá představa, že je obklopuje duhová bublina z  bublifuku. Možná tato představa pomůže i vám. Bublinka musí být natolik silná, aby nepraskla, když se k vám někdo přiblíží.

 

 

Optimální je provádět výše popsané cvičení každé ráno, když vstanete. Vaše tělo bude mít dostatek energie pro zvládnutí všech situací, které vás v průběhu dne čekají. Budete se cítit bezpečnější a klidnější. S ochranou je to vždy jistější a bezpečnější.

 

Když jste totiž ve stresu, vaše aura se zmenší a tím klesá vaše energie, výkonnost a nálada.

 

Chcete mít svou energii pod kontrolou?

Položte si ruku na pupek, druhou na čelo a vytvořte si si svůj bezpečný prostor. Vytvořte si svou ochranu!

 

Cítili byste se při tom divně? Nemůžete si to v práci nebo kdekoli, kde právě jste, dovolit? Připadali byste si jako blázni s rukou na pupku a na čele?

 

Vytvořte si svou ochranu ráno po probuzení, zařaďte si to do svého ranního rituálu a ochranu budete mít vždy sebou.

 

Pokud se vám během dne stane, že ucítíte pokles energie, výkyvy nálady, první si vzpomeňte na svou ochranu. Měli jste náročné jednání, nepříjemný telefonát? Kdykoli během dne se můžete rozhodnout, že chcete svou energii zpět. Zastavte se, zhluboka se nadechněte a představte si, jak přijímáte univerzální energii. Přijměte ji tolik, kolik ji potřebujete. Vizualizujte si svůj energetický obal. Potom už jen stačí, říct si v duchu: „ochrana nebo aura nebo koule“ a máte ji.

Takto jste schopni udržovat svou hladinu energie, dobré nálady a výborného zdraví.

 

Rozhodněte se, že se chcete cítit výborně!

 

Myslíte si, že to nemůže být tak jednoduché?

Zamyslete se nad tím, co jste dnes, včera, předevčírem udělali pro sebe. Jen pro sebe, pro svůj dobrý pocit.

 

Kolik času věnujte aktivitám, rozhovorům, myšlenkám, které vás vyčerpávají?

Kolik času věnujete tomu, abyste se cítili výborně?

 

6 TIPŮ PRO VAŠI OCHRANU:

 1. vybírejte si prostředí, kde se cítíte dobře
 2. vybírejte si lidi, se kterými chcete trávit čas
 3. vybírejte si své rozpoložení
 4. nalaďte si na svém přijímači frekvenci, která se vám líbí
 5. nalaďte si to, co chcete cítit, slyšet, vnímat
 6. uvědomte si svůj prostor a zachovejte si ho.

 

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

e-book "Zázračná lahvička" ZDARMA

 • Trápí Vás stres?
 • Jste nervózní před zkouškou?
 • Omezují Vás emoce?

Máme tady zaručené řešení:

Řešení najdete v e-booku "ZÁZRAČNÁ LAHVIČKA"

Komentáře
 1. Jiří Kubica napsal:

  Moc pěkné Kájo, děkuji Ti za tip.
  Tak už konečně vím, proč se stále tak hezky usmíváš.

  • Kája napsal:

   Jirko, děkuji.
   „S úsměvem jde všechno líp.“ Stojí nás to jen malé úsilí a vytváříme příjemné prostředí nejen pro sebe, ale i pro ostatní a šíříme to dál. Úsměv můžeme používat každý.

 2. Monika napsal:

  děkuji za připomenutí a přeji krásný víkend

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..