MOJE HOJNOST aneb jak si nenechat vytunelovat svoje nápady.

Prožil jsem si nové početí. Ano, je to možné, prožít si svoje početí znovu.

V poslední době procházím ve svém životě řadou životních změn. A uvědomil jsem si, že se některé moje sny neplní tak, jak jsem si představoval. Tak jsem si řekl, že by to bylo vhodné změnit – odblokovat.

Odblokování metodou One Brain jsem už prošel více než stokrát.

Toto odblokování však bylo v něčem výjimečné. Prošel jsem znovu svoje početí.

Téma odblokování bylo:

„Mám myšlenky a oni mi je kradou.“

V poslední době jsem se dostal do stavu, kdy jsem začal za svoje neúspěchy obviňovat druhé.

Od mala jsem velmi kreativní, a co si vědomě pamatuji, vždy jsem se se snažil o originální řešení. I kvůli této vlastnosti jsem byl často terčem posměchu. Byl jsem jiný, viděl jsem svět jinak než většina.

Již delší dobu si uvědomuji, že mám skvělé nápady, ale nějak mi nepřinášejí zejména finanční uspokojení. Uvědomil jsme si, že moje životní schéma je takové, že já něco vymyslím, ale druzí za to shrábnou peníze. Doslova mě okradou.

Při jedné meditaci v rámci andělských konstelací jsem viděl krásný strom obsypaný třešněmi. Na tom stromu byl kos, který mi ty třešně pojídal. Tehdy jsem si uvědomil, že svoje nápady mohu rozdávat – dávat ostatním, a že mi zase přijdou nové nápady. Tak jako strom další rok vykvete a bude mít nové třešně.

Měl jsem pocit, že mi to jde snadno, a že je to velmi jednoduché.

A nějak jsem zapomněl, že bych si za to mohl nechat platit. Projevilo se takové to velmi často omílané klišé: „Když tě to baví, tak si za to nemůžeš brát peníze“ nebo „Ty máš talent od Boha a za to si taky nemůžeš brát peníze.“

 

Vždy jsem to nechal na těch druhých na těch „kosech“ aby z mých nápadů měli užitek. A čekal jsem, až mi někdo hodí drobky (pecky) a pak jsem byl zklamaný, když oni se měli lépe než já.

Já jsem ten, kdo si nechal ty nápady ukrást. Já jsem ten, kdo je nerealizoval a spoléhal na korektnost druhých. Byl jsem posedlý ďáblem.

Měl jsem strach, že to sám nezvládnu!

Měl jsem strach, že nejsem dost dobrý!

Měl jsem strach, že to nedokážu!

Měl jsme strach, že toho ještě málo vím!

Měl jsem strach …!!!!!

Přitom při početí, které jsem znovu prožil při odblokování jsem si uvědomil svůj nekonečný potenciál, svoje nekonečné možnosti. Nekonečné možnosti mých myšlenek.

Kdy jsem ten potenciál ztratil?

Ztrácel jsem ho postupně od narození. Ovlivnila mě výchova mých rodičů, jejich vzorce chování. Ovlivnili mě jejich rodiče. Ovlivnil mě můj děda , který mi říkal, zlatá střední cesta. Nikdy moc nevyčnívej. Dědu jsme měl moc rád a věřil jsem mu, že to, co říká, je správné.

Ovlivnila mě škola, ve které mi říkali, že nejsem jazykový typ. Že mám logické myšlení. Že jsem takový a takový. Že nejsem takový a takový. Že v tom a tom jsem po tatínkovi, že v tom a tom jsem po mamince. Že jsem jedináček. Atd.

Při odblokování mi vyšel jako věk příčiny – můj věk 13 let.

Tehdy jsem se cítil:

Zničený zruinovaný a měl jsem pocit, že nemám volbu!

Tehdy jsem ve sportovním klubu jako „mlaďoch“ řekl svoje představy – vize, jak bychom měli dělat házenou v Opavě, jak by se měl dělat sport. Svými staršími kolegy jsem byl skoro ukamenován. Ale to mi nevadilo. Vadilo mi, že se za mě nikdo veřejně nepostavil, ani moji kamarádi, kteří mezi čtyřma očima říkali podobné věci jako já jsme řekl veřejně. Tehdy došlo na mé podvědomé úrovni k tomu, že jsem si vytvořil program, že moje nápady za nic nestojí, protože nejsou dost dobré, protože je nikdo nepodpoří.

Tak jsem od té doby svoje nápad předával ostatním bez toho, abych za ně byl ohodnocen – odměněn. Tak nějak jsem si na to zvykl. Bral jsem to jako, že to tak musí být. Byl jsem závislý na podpoře ostatních, na jejich hodnocení. A když jsem se podpory nedočkal, abych to přežil, tak jsem si vytvořil program, že moje nápady a myšlenky budu dávat zadarmo, abych získal podporu. Ale časem jsem si uvědomil, že ani zadarmo je někteří nedokáží ocenit. Tak jsme byl hloupý a naivní. Za takovou cenu jsme si chtěl koupit svoji podporu. Hrál jsem od té doby zápasy těch druhých. Zapomněl jsem na svůj zápas, na svůj závod, na svoji hru.

Při regresi jsem si uvědomil, že jsem sám sebou jen tehdy, když si budu vážit sám sebe, svých jedinečných kvalit, svých skvělých nápadů.

Nastavil jsem si své nové programy:

Svou hojnost si vytvářím sám.nekonečno možností

Jsem nadšený z toho, co dělám.

Stojím si za svým záměrem.

Užívám si hojnosti.

Beru věci takové, jaké jsou.

Vždy jednám okamžitě, abych si zachoval svoji integritu.

 

Naše hojnost souvisí podle konceptu One Brain s našimi tělesnými bloky. Moje bloky byly na pravé straně – na straně těla, která, je ovládaná levou mozkovou hemisférou – tedy logikou, systémy přesvědčení a mužskými principy. Při uvolňování tělesných bloků se mi objevili v mých myšlenkách čertíci, malí čertíci, kteří mi bránili žít v hojnosti. Tito čertíci představovali moje pochybnosti o sobě, pochybnosti o kvalitě a hodnotě mých myšlenek, pochybnosti o tom, jestli jsem dostatečně dobrý.

Tito čertíci způsobili, že jsem svoje myšlenky a nápady nedokázal ocenit.

Nastal čas se s čertíky rozloučit.

V regresi jsem tedy změnil své programy, své systémy přesvědčení a uvědomil jsem si, že moje myšlenky mají hodnotu. Že si mohu nechat platit za svoje skvělé a jedinečné nápady.

 

Vytvářím si svou hojnost sám.

 

Změnit, transformovat svoje programy může každý. Jen musíte vědět, jak. Já jsem vděčný za svoje transformace metodě One Brain a své ženě, která mi pomáhá měnit moje staré a nefunkční programy nejen jako facilitátor One Brain, ale i jako můj životní partner.

 

Zkuste si taky položit klíčovou otázku.

„Kdo“ nebo „Co“ mi brání žít v hojnosti?

(svoje postřehy napište do diskuse).

Najdete mě

Tomáš Gřešek

Senior konzultant, kouč lektor at EDUWAY s.r.o.
Najdete mě

Latest posts by Tomáš Gřešek (see all)

Kniha CESTA K MÉ DUŠI

Inspirativní kniha s velmi hlubokým osobním příběhem.
Odhaluje životní cestu, naději a hlavně principy,
které mohou pomoci i Vám.
Nic není nemožné.
I Váš příběh má řešení.

 
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

 • KONTAKT

  Kája Gřešková
  tel.: 731653467
  email: kaja.greskova@eduway.cz

  PORADNA NEKONEČNÝCH MOŽNOSTÍ
  Leknínová 5, Opava

 • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
 • RUBRIKY
 • ARCHÍV ČLÁNKŮ