Jedno rozhodnutí může změnit váš život

Každý z nás ovlivňuje svou realitu. Jako když držíte v ruce ovladač a přepínáte mezi  televizními kanály a vybíráte si, na co se chcete dívat. 

Když jsme dobře naladění, netlačíme na pilu, všechno běží hladce. Bohužel když do své reality promítáme nevrlost, netrpělivost a tvrdošíjně trváme na svém, bez ohledu na to, co se kolem nás děje, hned vidíme výsledky svého snažení.

Vždy je rozhodnutí na nás. Stačí se rozhodnou si udělat radost, užít si to. 

Právě toto probíráme v jedné lekci našeho online kurzu 10 kroků k sebelásce.
Proto není náhoda, že nám stačí k radosti maličkosti… 

Nemusíme odcestovat k moři, ani do Paříže nebo kupovat luxusní parfém … Stačí udělat jednoduché rozhodnutí, užít si i ty nejmenší radosti.

Zašly jsme si s dcerou po dlouhé době na oběd do naší oblíbené restaurace. Přestože jsme dopoledne byly v nepříjemném rozpoložení, jak poskládat program celého dne, pracovního i soukromého, tak po rozhodnutí běželo všechno jako na drátkách.

Naše oblíbená restaurace byla celkem plná. To nás neodradilo od toho, v klidu poobědvat. Hned u nás stála servírka s dotazem, co si dáme, než jsme se rozkoukaly, už jsme měly před sebou na stole obrovské talíře s vynikajícím salátem a pitou.
Ke stolu kousek od nás si sedla čtveřice dospělých lidí. Očividně byli rozladěni, že v horkém dni nemohli sedět venku, protože všechny stoly venku byly obsazené. Nedalo se toho nevšimnout, protože procházeli se svými komentáři kolem nás. Byli rozladění, ani výběr jídla se jim nezdál dost široký, zkrátka pořád měli nějaké “ale”.

Když my už jsme s dcerou dávno seděly nad hrnkem výborné kávy, naše čtveřice začala dávat najevo svou rozmrzelost, že stále nemají všechna jídla, když se nakupily objednávky a nepřinesli jim všechna jídla najednou. Pravda je, že v restauraci obsluhovali i brigádníci, kteří očividně nebyli tak zběhlí v organizaci stolů a hostů, jako stálá obsluha.

 

Vím, můžete namítnout, to se  zkrátka může stát. Ale když si uvědomíte zákon přitažlivosti, na co myslíte, co si představujete, to k sobě přitáhnete, určitě není náhoda, že právě tato od začátku nespokojená čtveřice si svou problematickou realitu vytvořila.

I v situacích, kdy pospícháme a stane se nám, že čekáme dlouho na oběd, dlouho ve frontě nebo dojde k omylu, je to otázka komunikace a ochoty domluvit se a najít náhradní řešení. Omluvit se, že už déle nemůžete čekat apod. 

I servírka v našem příběhu se snažila nejen slovně omluvit za vzniklou situaci, dokonce nabídla čtveřici jako omluvu malý dárek. Bohužel ani toto čtveřici neobměkčilo. Přitom se stačilo usmát, připustit, že nikdo nejsme neomylní, že udělat chybu je lidské a přijmout omluvu. 

 

Jak vibrujete, to přitahujete. Co vysíláte, to přijímáte. Myslete na to, že každou vteřinu svého života ovlivňujete právě vy. 

 

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 tipů, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..