Jak si najít radost v „obyčejných“ věcech

Po dlouhé době jsem se odhodlala umýt si auto. Fiestička si to zasloužila. A v ten okamžik jsem netušila, že si to zasloužím i já.

Přijela jsem k myčce, kde na mě čekal usměvavý pán. Čas mytí jsem věnovala napsání narozeninového přání, které očividně udělalo obdarované osobě radost. Po domytí auta jsem pánovi poděkovala a s úsměvem mu popřála krásný den.
Pán se opět usmál a řekl, přijeďte zase, rád vás tady uvidím.

Stačí opravdu málo a rozhodneme o tom, jaký den nás čeká. A jaký den může čekat někoho jiného, i naprosto neznámého.

Mohla jsem se rozhodnout být rozmrzelá, že svůj čas musím věnovat cestě na myčku a zpátky. Mohly se mi při tom honit hlavou všechny možné myšlenky, co jsem všechno mohla stihnout, kdybych s autem nejela.

Každý okamžik volíte svou přítomnost i tím ovlivňujete i svou budoucnost.

Každý okamžik rozhodujete o tom, jaké energie proudí ve vašem těle. Rozhodujete o tom, jak ovlivníte další lidi ve svém okolí.

V kurzu 10 kroků k sebelásce věnujeme celé dvě lekce tomu, proč je důležité dělat si drobné radosti a proč je důležité dělat radosti druhým. Někdy stačí opravdu maličkosti. Můžete někoho potěšit drobností, která ani nemusí být o financích.

Věnovat radost můžete i svým chlupatým společníkům. Zvířata ocení vaši přítomnost, pejsci obzvlášť. Jejich psí oči obměkčí každého, i když zrovna život s pejsky úplně nevyznávají. Vidím to každý den v poradně, jak klienti reagují na naši labradoří slečnu Daisy. A když už jsme u těch radostí pro zvířata, dnešní největší radost naší Daisy bylo otevření bazénu.

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..