Jak si najít radost v „obyčejných“ věcech

Po dlouhé době jsem se odhodlala umýt si auto. Fiestička si to zasloužila. A v ten okamžik jsem netušila, že si to zasloužím i já.

Přijela jsem k myčce, kde na mě čekal usměvavý pán. Čas mytí jsem věnovala napsání narozeninového přání, které očividně udělalo obdarované osobě radost. Po domytí auta jsem pánovi poděkovala a s úsměvem mu popřála krásný den.
Pán se opět usmál a řekl, přijeďte zase, rád vás tady uvidím.

Stačí opravdu málo a rozhodneme o tom, jaký den nás čeká. A jaký den může čekat někoho jiného, i naprosto neznámého.

Mohla jsem se rozhodnout být rozmrzelá, že svůj čas musím věnovat cestě na myčku a zpátky. Mohly se mi při tom honit hlavou všechny možné myšlenky, co jsem všechno mohla stihnout, kdybych s autem nejela.

Každý okamžik volíte svou přítomnost i tím ovlivňujete i svou budoucnost.

Každý okamžik rozhodujete o tom, jaké energie proudí ve vašem těle. Rozhodujete o tom, jak ovlivníte další lidi ve svém okolí.

V kurzu 10 kroků k sebelásce věnujeme celé dvě lekce tomu, proč je důležité dělat si drobné radosti a proč je důležité dělat radosti druhým. Někdy stačí opravdu maličkosti. Můžete někoho potěšit drobností, která ani nemusí být o financích.

Věnovat radost můžete i svým chlupatým společníkům. Zvířata ocení vaši přítomnost, pejsci obzvlášť. Jejich psí oči obměkčí každého, i když zrovna život s pejsky úplně nevyznávají. Vidím to každý den v poradně, jak klienti reagují na naši labradoří slečnu Daisy. A když už jsme u těch radostí pro zvířata, dnešní největší radost naší Daisy bylo otevření bazénu.

Kája Gřešková
Najdete mě
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..