DĚDICTVÍ MINULOSTI

Životní zkušenosti a systémy přesvědčení našich předků ovlivňují životy budoucích generací. Tušíte, jaké dědictví minulosti vám zprostředkovali vaši předci? 

O mnoho let později se divíme, proč se nám něco v životě děje. Netušíme, odkud to pramení. Dědictví minulosti může přinášet zdravotní problémy, pro které není logické vysvětlení. 

Klienti se často ptají, jak terapie funguje. Chtějí vědět, co mohou očekávat, co jim to přinese. Někteří pochybují, jestli jim to vůbec pomůže. Obzvlášť, když už na sobě vyzkoušeli mnohé pokusy, které ovšem nic nepřinesly.

Na tomto místě bych ráda zmínila, že každý proces, kterým projdete, vás ovlivní, i když to možná hned nevidíte. Je třeba si uvědomit, že vše, co v životě prožíváte, vytváří ve vašem energetickém poli určitý otisk. Prožitky zůstávají uloženy v buněčné paměti. Když si například v dětství zlomíte nohu, svaly i postižená tkáň si to pamatují. Od tohoto okamžiku si tělo pamatuje, jak se tenkrát cítilo. Tím se vám snaží zabránit, udělat to znovu.

Pokaždé, když se vaše tělo ocitne v podobné situaci, která předcházela úrazu, cítíte vnitřní neklid. Ani si nemusíte pamatovat úraz samotný, třeba jen víte, že v dětství jste měli zlomenou nohu a nepamatujete si další souvislosti. Vaše tělo přesto ví.

Stejně to funguje ve spojení s melodií, barvou apod. Zažili jste nějakou nepříjemnou situaci: šéf vás vyhodil z práce, partner vám sdělil, že se s vámi rozchází a jiné podobné “maléry” a při tom hraje určitá melodie nebo máte na sobě oblečení určité barvy. Vytvoří se emocionální slupka spojená s barvou nebo melodií. Pokaždé, když uslyšíte tuto melodii nebo uvidíte stejnou barvu, spustí se “výstražné signály”, které jsou uloženy v buněčné paměti vašeho těla

Když se tedy pustíte do práce na sobě, postupně zpracováváte a odstraňujete emocionální slupky. Některá slupka je jen přípravná pro další zpracování. Pokud tedy na sobě nevnímáte změny nebo jsou jen minimální a řeknete si: “zase mi to nic nepřineslo, nemá smysl v tom pokračovat, zase se nic nezměnilo”, zbytečně zastavíte proces, který jste nastartovali. 

Chápu, že každý jsme na určitém stupni vývoje. A to tady nechci používat výraz “duchovního vývoje”, protože to mnohé klienty odradí nebo dokonce vyděsí.

 

Měla jsem klientku, která opakovaně řešila příliš bolestivou menstruaci. Zažívala silné křeče, pocity slabosti a nevolnosti. Její strach cokoli sníst, aby jí nebylo špatně a všechny zmíněné projevy ji tak paralyzovaly, že nebyla schopna pár dní vůbec fungovat. Tato klientka byla velmi racionální člověk. Používat před ní slova typu: “duchovno, esoterika, energie”, bylo skoro na vlastní nebezpečí. To se dovedla rozohnit. Vždy měla nějaké logické vysvětlení, proč se něco stalo. 

Postupně začala věřit, že mohou být i další okolnosti a souvislosti, které mohou mít vliv na její zdravotní problémy. A potom to přišlo. Přišlo jedno zásadní odblokování, které přineslo fyzickou úlevu v souvislosti s menstruací. Tomuto odblokování předcházelo několik dalších sezení, kdy jsme odstraňovaly “nevýznamné emocionální slupky”. Možná časem “dozrála” k určitým informacím. Možná jsme už vyčistily vše v jejím současném životě, co bránilo přijetí její ženskosti.

Každopádně svalový test nás zavedl do 4.generace předků po linii její mámy. Nepřála bych vám vidět její výraz, když jsme tuto informaci vytestovaly a já jsem po ní chtěla, aby se zkusila “nacítit” na svou praprababičku. Napětí v místnosti by se v ten okamžik dalo krájet. Ve vzduchu visela energie: “Co to tady na mě zkouší? Jak si mohu představit svou “prapra” když jsem ji v životě neviděla, nic o ní nevím?” Poprosila jsem ji, ať se aspoň snaží představit, že nějakou takovou ženu ve své linii měla a zkusí to zhluboka prodýchat. 

 

Výhodou svalového kineziologického testu je, že vás vždy zavede tam, kde potřebujete něco vyřešit. Tělo je moudré. Zná souvislosti a dovolí vám nahlédnout na to, co jste připraveni zvládnout. Přestože se jí nic nevybavilo, žádný obraz děje života její praprababičky neviděla, od té doby měla při menstruaci klid.

Já jsem na takové výsledky zvyklá. Nemusíme přesně vědět, co se v minulosti stalo, stačí jen přerušit energii, kterou si klient z té doby “táhne” a zmizí zdravotní problém, s kterým klient do poradny přišel. Koukneme pod povrch určité emocionální slupky, která může sahat až do minulých generací a dostaví se hmatatelné výsledky v současném životě klienta

Nicméně této klientce vrtalo hlavou, jaká byla její praprababička a jaké životní postoje praprababičky souvisely s její bolestivou menstruací. Protože nic nevěděla ani její maminka, šla se ptát své babičky. Babička klientky začala pátrat ve své paměti a postupně z ní “lezla” informace, že její babička, kterou si ani moc nepamatuje, velice brzy otěhotněla. Pravděpodobně ani nevěděla s kým. Narodilo se jí dítě, které nemělo otce. Když přišlo na další partnerský vztah, tato žena svému budoucímu manželovi zalhala. Řekla mu, že dítě, o které se stará, je její mladší sestra. Celý život manžela v této lži udržovala. Nikdy nepřiznala, jaká byla pravda.

 

Mimochodem, uvědomte si, o jaké době se tady píše. O podobných záležitostech se vůbec nemluvilo. Když se něco takového stalo, žena byla buď společností odsouzena nebo zkrátka podobnou informaci celý život tajila. Tato “prapra” ji bohužel tajila i těm nejbližším. Zda šlo o princip nedůvěry v nejbližší nebo o princip celoživotní lži, co danou klientkou spojovalo s jejím předkem v ženské linii, je těžko říct. 

S velkou pravděpodobností praprababička klientky lhala i své dceři, ke které se chovala jako ke své mladší sestře. Upřímně si nedovedu zmatek, který v hlavě malé holčičky byl. Obzvlášť když si uvědomíme, že děti cítí i energie, o kterých nemluví. A když se začnou ptát a nedostávají odpovědi nebo jsou odpovědi v rozporu s jejich vnímáním, jsou z toho zmatené. A jednoduše přestanou věřit. Znám to ze svého vlastního životního příběhu.

Přestože jsme s klientkou během odblokování nevěděly, o co v životě její praprababičky šlo, uvolnily jsme energie, které se předávaly po ženské linii přes všechny generace. Pročistily jsme okamžiky v životě její prababičky, babičky i maminky a výsledkem byla klidná menstruace.

 

Životní zkušenosti a systémy přesvědčení našich předků ovlivňují životy budoucích generací. O mnoho let později se divíme, proč se nám něco v životě děje. Netušíme, odkud to pramení. “Zlobíme se na přírodu” jako se zlobila zmiňovaná klientka. Přitom stačilo jen přijmout své ženství se všemi aspekty. Nemusíme být dokonalé ženy. Nemusíme nic tajit. Žijeme ve 21.století, snad už to konečně pochopíme.

 

Kája Gřešková
Najdete mě
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..