Bachovy esence nalezl v přírodě Dr. Edward Bach, anglický lékař, který pochopil, že vnitřní nastavení člověka je nejdůležitější v procesu léčení. Odpověď našel v přírodě. Objevil 38 květů pro emocionální a mentální stav. K tomu vytvořil kombinaci 5 květů (Krizovou esenci), která je určena pro náročné a obtížné situace.Bachova esence Rožec

 

Bachovy esence úspěšně používám již několik let ve své Poradně nekonečných možností. Pomáhají klientům nejen pochopit jejich problém, se kterým poradnu navštívili, uvědomit si, jaké emocionální rozpoložení jim jejich problém způsobuje. Zároveň Bachovy esence fungují jako korekční technika pro nastolení rovnovážného stavu. Jedinečným způsobem vystihují rozpoložení klienta a během okamžiku přináší úlevu.

 

Bachovy esence často pomáhají klientům posilovat účinek terapie. Klient po terapii odchází z poradny s esencí namíchanou přímo na tělo (přímo na jeho problém). Užívá ji dle specifické potřeby svého těla po dobu, kterou si jeho tělo vyžádá.

 

Bachovy esence se staly společníkem i v naší domácnosti. Krizovou esenci máme doma v kuchyni, připravenou pro každodenní používání. Šestnáctiletá dcera si každé ráno automaticky kape 2-3 kapky krizové esence do 1,5 litrové láhve, kterou nosí do školy. Osmiletý syn si sám řekne, kdy mám nějaké obavy, kdy něco nezvládá a jde si nakapat krizovou esenci do skleničky. Stresující návštěva lékaře, šimrání v břiše před důležitou schůzkou nebo prezentací, jakékoli bolesti, nerovnovážné stavy – na vše používáme krizovou nebo jinou konkrétní z 38 esencí.