ENERGIE PŘIJÍMÁNÍ A DÁVÁNÍ

23.4. 2014 (Aktualizováno: 24.4. 2014)Kája Gřešková4031x1 Komentář

Co si představujete pod pojmem přijímání a dávání? Vnímáte tam jen peníze nebo i jiné hodnoty? Peníze jsou energie. Jak umíte pracovat s energií? Uvědomujete si, co získáváte přijímáním? A co dáváním?

Existují lidé, kteří se neustále stěžují na nedostatek peněz, na nedostatek času, protože se neustále honí za penězi. Všechno posuzují negativně, na všechno si stěžují, nikde nevidí náznak pozitivních změn. Peníze jsou pro ně jen prostředkem k získávání jiných věcí. Zaměřují se na to, co jim chybí, co je špatně, proto jsou neustále konfrontováni s tím, čeho se jim nedostává a co je špatně. Nic jiného nejsou schopni do svého života pustit. Přes jejich filtr se k nim pozitivní věci zkrátka nedostanou.

Existují i lidé, kteří sice neoplývají bohatstvím, ale jejich pohled na svět vyznává jiné hodnoty. Umí si vážit toho, co mají, přijímají jednotlivé životní situace jako výzvy, snaží se je pochopit, najít si z nich ponaučení, důvěřují, že všechno, co se jim v životě děje, se děje z nějakého důvodu. Přijímají, co jim život přináší s určitou pokorou nebo porozuměním. Nerozčilují se nad tím, co se jim v životě děje, protože ví, že rozčilováním nic nevyřeší. Chápou, že jakmile tento důvod pochopí, věci se posunou. Jejich hodnoty jsou postaveny na základě rovnováhy přijímání a dávání.

Umí přijímat i dávat.

Spousta lidí vnímá pod slovním spojením „přijímání a dávání“ pouze peníze. Není všechno jen o penězích. Existují hodnoty, které se nedají vyjádřit peněžně, existují hodnoty, které mají nesmírnou cenu pro konkrétního člověka, například láska, porozumění, pochopení, blízkost, pomoc, čas, který někomu věnujete, rada, kterou někomu nezištně poskytnete.

Přijímání a dávání je forma výměny energií. Pokud s radostí „přijímáte“ jakýkoli dar, zároveň „obdarováváte“ druhé. Pokud necháte druhé, aby oni dávali Vám, tedy Vy přijímáte, zároveň přijímají i ti druzí, protože mají z dávání radost.

Pokaždé, když cokoli přijímáte, přijímejte s radostí, láskou, poděkujte, obdarováváte tím druhé. Pokud s radostí přijímáte (tedy neodmítáte, co k Vám přichází), naplňujete sami sebe, dopřáváte si více něčeho dalšího. Pokud s radostí dáváte, obdarováváte nejen příjemce svým darem, ale i sami sebe tím, že jste mohli pro někoho něco udělat, že jste mohli udělat někomu radost a tedy naplňujete radostí i sama sebe. Energie neustále proudí. Ti, kteří se bojí dávat, aby o něco nepřišli, si zastaví proud energie, která by k nim mohla směřovat, kdyby se uvolnili, kdyby pouštěli (dávali) a tedy zároveň přijímali. Neustálé vyrovnávání energií. Tak jako řeka plyne.

Kdo zastaví nebo brzdí svůj kohoutek dávání, brzdí i přitékání.

Dávejte s radostí, přijímejte s radostí. Využívejte vlnu života. Naplňte svá srdce, své peněženky, naplňte sami sebe!

S láskou

Kája

 

Kája Gřešková
Najdete mě
Latest posts by Kája Gřešková (see all)
Kája Gřešková
Od roku 2000 provozuji soukromou poradnu osobního rozvoje v Opavě pro všechny, kteří chtějí ve svém životě hledat nekonečné možnosti.

check-list

7 kroků, jak si udělat čas na sebe

Jak si najít čas na sebe? 
I během dní, kdy se vám toho na hlavu sype opravdu hodně? 

To najdete v 7 krokcích v check-listu, který jsme pro vás připravili. 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..